4 months ago

Ja to mam szczęście, czyli jak wygrałem 0.346 BTC

Nie raz słyszałem, że chyba urodziłem się w czepku, bo wszystko w życiu przychodzi mi dużo łatwiej. Prawda jest taka, że nie szukam dróg na skróty i wszystko co mam zawdzięczam systematycznej pracy i konsekwencji w działaniu. A pokus do pójścia na skróty jest wiele.

children593313_1920.jpg
Image by StartupStockPhotos from Pixabay

Wczoraj otrzymałem prywatną wiadomość na Discordzie, że wygrałem 0,346 BTC, pomyślałem WOW ktoś szuka jelenia!

wygrana.JPG

No, ale nie byłbym sobą gdybym nie przyjrzał się dogłębniej sprawie. W wiadomości nie ma, żadnych linków, przez co czujność nasza może być mniejsza, bo przecież nie linki mogą zawierać przekierowania do stron ze złośliwym oprogramowaniem. Pierwsze co zrobiłem to wpisałem adres rzekomej giełdy w wyszukiwarkę Google.

google.JPG

Nie bardzo byłem zdziwiony, że nic ciekawego się nie pokazało, teraz jak to sprwadzam widzę zapytania użytkownika Reddit.com dotyczące podobnej wygranej.

Reddit.JPG

Kolejnym krokiem było sprawdzenie domeny na stronie WHOIS.net. Te sprawdzenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to oszustwo, domena została zarejestrowana wczoraj (9 marca).

screenshotwww.whois.net2020.03.1015_24_02.jpg

Mimo wszystko postanowiłem zobaczyć na czym polega całe oszustwo, w związku z czym zarejestrowałem się na stronie "giełdy" cordbit.com. Wykorzystałem to tego tymczasowy adres email. Już sama rejestracja powinna zapalić u użytkownika wszystkie lampki, żeby stworzyć konto potrzeba tylko adresu email i hasła, żadnych innych danych personalnych, istny raj. Po zalogowaniu mamy stronę niby giełdy na której pełno jest wykresów, aktualnych kursów itp. Zgodnie z instrukcją w zakładce CODES wklejamy otrzymany kod "2582F028AE796E9F" i po aktywacji otrzymujemy 0,346 BTC co widać na poniższym screenie.

screenshotcordbit.com2020.03.1015_35_58.jpg

Z racji, że nie lubię trzymać BTC na giełdach postanowiłem od razu przelać te środki do swojego portfela, bo przecież jest dostępna opcja "Withdraw". Niestety okazuje się, że nowi użytkownicy nie mogą przesłać środków z giełdy na inne adresy, gdyż wcześniej w ramach walki z botami muszą wykonać przelew 0,02 BTC do portfela giełdy.

screenshotcordbit.com2020.03.1015_52_32.jpg

Jak łatwo się domyślić te 0,346 BTC to jest tylko zapis księgowy na stronie, nie można ich wykorzystać do niczego, stan konta na adresie bitcoin na który miałbym wykonać przelew jest zerowy, czyli tych środków tam niema. Nie można ich również użyć to treding'owania. Strona służy wyłącznie do naciągania naiwniaków, którzy za perspektywę gruszek na wierzbie wyślą do oszustów 0,02 BTC.

Ciągłe powstawanie takich stron świadczy o tym, że interes ten przynosi korzyści oszustom. Przytoczone powyżej zapytanie użytkownika Reddit.com tylko to dowodzi, gdyż użytkownik pomimo wątpliwości rozważa przesłanie krypto walut oszustom.

Jeżeli dotychczas nie dostaliscie takiej wiadomości i uważacie, że macie mniej szczęścia ode mnie to mam dla was doskonałą wiadomość, każdy kto założy konto na stronie cordbit.com i użyje ten kod: 2582F028AE796E9F, również wygra 0,346 BTC. Dobrem trzeba się dzielić!!!

A tak na poważnie, to uważajcie w sieci, bo za darmo to można co najwyżej w pysk dostać, ale i to nie zawsze.

https://www.youtube.com/watch?v=PAzIrgvhpHA
  • 185Upvotes
  • $7.17Reward
  • 11Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments