4 months ago

Czas na piwo #19 - Browar Brokreacja The Gravedigger

Krakowski browar rzemieślniczy BroKREACJA w swojej niespełna pięcioletniej historii dorobił się pokaźnego piwnego portfolio. Browar powstał z incjatywy czterech przyjaciół, którzy zgodnie podzielili między siebie obowiązki związane z prowadzeniem browaru. Za najważniejszą część, czyli warzenie piwa odpowiada Mateusz Górski, pozostali zajmują się logistyką, reklamą i tworzeniem charakterystycznych etykiet. Po ilości i różnorodności warzonych piw można odnieść wrażenie, że sprawia im to niezwykłą przyjemność i uznanie klientów.

2481.jpg

W sumie przez pięć lat samodzielnie lub w kooperacji uwarzyli 89 różnych piw. Aktualnie w ofercie browaru jest 16 różnych rodzajów piw podstawowych gatunków oraz 15 piw serii heavy do której zaliczają się piwa mocne (powyżej 10% zawartości alkoholu), jak Triple IPA, czy mojego ulubionego gatunku, czyli starzone w beczkach po różnych alkoholach (wino, whiskey).

BrokreacjaTheGavedogger.jpg
Żródło: materiały promocyjne do pobrania ze strony browaru

The Gravedigger - mroczny i czarny Russian Imperial Stout - król wszystkich piw. Niezwykle kompleksowy trunek oferujący aromat złożony z czekolady, świeżo palonej kawy oraz wyciszonej nuty szlachetnego alkoholu. Likierowa słodycz i pełnia zostały w nim obudowane mocną w cyfrach, ale przyjemną w ustach goryczką.

2487.jpg

Jak widać na zdjęciu barwa jest ciemna nieprzejrzysta z bardzo małą ciemną pianę, która prawie natychmiast znika. W aromacie wyczuwalny palony słód, nuty kawowe i czekoladowe oraz suszone owoce i,,, chmiel. W smaku umiarkowanie kwaśne, palone. Balans zdecydowanie słodowy, długi finisz i wysoka goryczka. Bardzo dobry polski RIS dobrze zbalansowany.

2491.jpg

Browar broKREACJA The Gravedigger

Browar: Browar broKREACJA
Styl: Russian Imperial Stout
9,1% ABV
100 IBU
Kraj pochodzenia: Polska
Cena: 1,99 EUR

Ocena 4 na 5

2485.jpg

  • 79Upvotes
  • $1.24Reward
  • 0Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments