5 months ago

Czas na piwo #15 - Browar Nook Tea Time Earl Grey IPA

Po kilku stosunkowo mocniejszych piwach, które opisywałem ostatnio nadszedł czas na coś lżejszego. Warto zrobić sobie przerwę na herbatę. Dzisiejsze piwo jest połączeniem tego co najlepsze można uzyskać w procesie warzenia piwa z... doskonałą herbatą Earl Grey.

DSC_0046.jpg

Nie możesz się zdecydować? Spróbuj wyjątkowego połączenia piwa i herbaty. Weź łyk i zatrzymaj czas. Poczuj siłę goryczki i pobudzający aromat Earl Grey. Już nie musisz wybierać.

1541534176.jpg
Źródło zdjęcia: fanpage Browar NOOK

Historia tego stosunkowo młodego warszawskiego browaru jest podobna do dziesiątków innych browarów. Piwowarzy pracujący w branży od lat zapragnęli warzyć własne piwo rzemieślnicze pod własną marką. Kiełkujące przez lata marzenie zdecydowali się zrealizować we wrześniu 2018 roku, kiedy to powstał Browar Nook, a wraz z nim pierwsze trzy piwa: „Faza Wstępna”, „Czas na przerwę” i „Po Korkach”.

DSC_0050.jpg

W zeszłym roku oferta browaru poszerzyła się o kolejne dwa piwa "Tea Time" i "Odskocznia", również w ten rok wyszli z przytupem wypuszczając pierwszego swojego RIS-a "Tajemniczy Ogród". Oprócz tego w swojej ofercie mają przebojowe piwa bezalkoholowe, które trafiły w gusta klientów i zdobyly nagrody na Targa Piwa.

DSC_0054.jpg

Browar Nook zasłynął również ze swojej akcji charytatywnej na rzecz psiaków ze schroniska, którą prowadził wspólnie z Fundacją Azylu Pod Psim Aniołem. Na etykietach sprzedawanych przez browar piw były rysunki psów ze schroniska i informacje z kim można się skontaktować w sprawie adopcji danego psiaka. Oprócz tego procent od każdej sprzedanej butelki piwa jest przeznaczany dla tej fundacji.

DSC_0048.jpg

Po odkapslowaniu wydostaje się intensywny aromat przypominający herbatę z cytryną, po wlaniu do szklanki taki aromat utrzymuje się jeszcze przez chwilę, aby później zrobić miejsce aromatom chmielowym. Średnia biała drobno pęcherzykowa piana, kolor miodowy zmętniony. W smaku delikatnie wyczuwalny earl grey, bergamotka, cytrusy, karmel, dojrzałe owoce tropikalne, goryczka wyraźna, jest to jednak goryczka chmielowa a nie herbaciana. Piwo lekkie i orzeźwiające.

DSC_0053.jpg

Browar Nook Tea Time Earl Grey IPA

Browar: NOOK
Styl: Earl Grey IPA
5,7% ABV
35 IBU
Kraj pochodzenia: Polska
Cena: 7,89 PLN

Ocena 3,8 na 5

DSC_0047.jpg

  • 86Upvotes
  • $2.51Reward
  • 4Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments